
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.94 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Exempt |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 2.012816 mg |
| Self Resonant Frequency | 500 MHz |
| Q Factor | 8 |
| Current Rating | 300 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.2 Ω |
| Test Frequency | 50 MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Body Material | Ceramic |
| Inductance | 150 nH |
| Core Material | Ceramic, Ferrite |
| inductance tolerance | 5 % |
| Max DC Current | 300 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 1.75 mm |
| Max Width | 950 µm |
| Min Length | 1.45 mm |
| Min Width | 650 µm |
| Type | Multilayer |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
